09123848864

اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال
خلاصه

از طراحی تا اجرای نمای کرتین وال همراه شما خواهیم بود

22 2 98

نمای کرتین وال از طراحی تا اجرا

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا مروری بر روند ساخت یک نمای کرتین وال از قسمت طراحی تا مرحله اجرا بپردازیم.همانطور که در مقاله های گذشته نیز ذکر کرده بودیم: یک نمای کرتین وال اگر به شکل اصولی و صحیح آن اجرا گردد از منظر کاهش مصرف انرژی , عملکرد در برابر فشارهای جانبی و زمین لرزه و صد البته زیبایی با اختلاف زیادی نسبت به سایر نماهای مدرن قرار خواهد گرفت.

مرحله اول:طراحی نمای کرتین وال

با فرض اینکه نوع سیستم نمای کرتین وال پروژه شما و مدول بندی نما از قبل و در طراحی های معماری مشخص گردیده است وارد این مرحله می شویم.
در این مرحله ابتدا به بهینه سازی مدول بندی نما خواهیم پرداخت.به گونه ای که علاوه بر حفظ زیبایی ذاتی نمای کرتین وال به کاهش میزان ممان اینرسی نما و میزان پرت مصالح در راستای کاهش هزینه های نما کمک کرده باشیم.
با کمک عواملی مهمی مانند ارتفاع کلی ساختمان, ارتفاع کف تا سقف طبقات, میزان فشار باد محل پروژه و مدول بندی نما به میزان ممان اینرسی مشخصی مختص پروژه دست پیدا خواهیم کرد.پس از دستیابی به میزان ممان اینرسی نما و انتخاب لامل مناسب آن می توانیم وارد فاز خرید مصالح و پس از آن اجرا شویم.

مرحله دوم : انتخاب مصالح نمای کرتین وال

تمامی مصالح آلومینیومی نمای کرتین وال باید از بیلت های آلومینیومی سری 6063 مرغوب و غیر ضایعاتی ساخته شده باشند.همچنین نقش قالب اکسترود نیز در ساخت لامل های نمای کرتین وال بسیار حیاتی است.عدم استفاده از یک قالب دقیق منجر به ایجاد نقص در لامل های و در نتیجه آن عدم آب بندی صحیح نمای کرتین وال می گردد.همچنین استفاده از رنگ آنادایز با عمق استاندارد نیز از دیگر نکات مهم است.عدم توجه به رعایت نکات استاندارد در مورد رنگ آمیزی لامل ها منجر به کاهش کیفیت رنگ در برابر اشعه   UVدر دراز مدت می گردد.به طور کلی انتخاب نوع لامل و سایر مصالح نمای کرتین وال نیاز به دقت و تجربه فراوانی دارد.

مرحله سوم اجرای نمای کرتین وال

در فاز اجرا پس از برداشت کلیه مقاطع ساختمان و تهیه نقشه کارگاهی شروع به زیرسازی نمای کرتین وال میکنیم.زیرسازی نمای کرتین وال باید برمبنای میزان بار وارده به آن محاسبه و اجرا گردد.پس از اتمام زیرسازی شروع به نصب لامل های عمودی و پس از آن لامل های افقی می کنیم.واضح است که کوچکترین خطا در زمان اجرای زیرسازی یا نصب لامل باعث ایجاد مشکل در مراحل پایانی می گردد.عدم قرار گیری صحیح شیشه , عدم آب بندی نما از جمله این موارد هستند.

مرحله چهارم نصب شیشه

پس از اتمام نصب لامل های و لاستیک های لامل نوبت به نصب شیشه می رسد.لازم است به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی, برداشت دقیقی از ابعاد شیشه های مرد نیاز و با کمک دوربین نقشه برداری صورت بگیرد.
در این مرحله با توجه به نوع سیستم انتخابی شیشه ها در محل خود قرار میگرند و با کمک درپوش ها و یا چسب و لاستیک(بسته به نوع سیستم)در جای خود فیکس میشوند.

بازرسی دوره ای

بازرسی دوره ای یک نمای کرتین وال از جمله نکاتی است که متاسفانه مورد توجه قرار نمی گیرد.یک نمای کرتین وال باید در فواصل زمانی مشخص و توسط پرسنل مجرب مورد بازرسی قرار بگیرد.
گروه مهندسان مهرازان نما با تیکه دانش خود در زمینه نمای کرتین وال, تسلط به دیتایل های مربوطه و برخورداری از پرسنل با تجربه و متعهد آماده خدمت رسانی به شما مشتریان و پیمانکاران گرانقدر خود می باشد.
 
 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)