09123848864

نمای کرتین وال یوچنل

نمای کرتین وال یوچنل
خلاصه

نمای کرتین وال یوچنل یکی از انواع پرکاربرد نماهای کرتین وال است. ظاهر تمام شده یکنواخت و یکدست از شیشه یکی از مزایای نمای کرتین وال یوچنل می باشد. نمای کرتین وال یوچنل در واقع نوعی از نماهای کرتین وال فریم لس می باشد.

28 9 98

نمای کرتین یوچنل

نمای کرتین وال به روش های متفاوتی قابل اجرا می باشد که تفاوت این روش ها با یکدیگر در نحوه  تثبیت شیشه در فضای بین لامل ها می باشد و این تفاوت منجر به تغییر ظاهر تمام شده نمای کرتین وال می گردد.از برخی از سیستم های نمای کرتین وال می توان به نمای کرتین وال یوچنل, نمای کرتین وال فیس کپ و نمای کرتین وال فول فریملس اشاره کرد.در این مقاله قصد داریم شما را با نمای کرتین وال یوچنل, شیوه اجرا و معایب و مزایای آن اشاره کرد.

انواع سیستم های نمای کرتین وال

نمای کرتین وال یوچنل

در نمای کرتین وال یوچنل مانند سایر سیستم های نمای کرتین وال از لامل های عمودی(مولیون) و افقی(ترنزوم) برای شبکه بندی سطح خارجی نما استفاده می کنیم. سپس از قطعات پازلی شکلی از جنس آلومینیوم برای نثبیت شیشه در فضای بین لامل های استفاده می کنیم.بدین صورت که با ایجاد یک فضای U شکل در اسپیسر شیشه و قراردادن لقمه های پازلی شکل در داخل اسپیسر شیشه و اتصال این قطعات به لامل شیشه ها را بر روی لامل فیکس می کنیم.تفاوت ظاهری نمای کرتین وال یوچنل با نمای کرتین وال فیس کپ در فضای خارجی بین شیشه ها می باشد.در نمای کرتین وال فیس کپ از یک نگهدارنده و درپوش موسوم به کپ به عرض 5 سانتی متر برای تثبیت شیشه استفاده می کنیم اما در نمای کرتین وال یوچنل دیگر خبری از درپوشهای آلومینیومی نیست.در نمای کرتین وال یوچنل فضایی به عرض تنها 2 سانتی متر بین شیشه ها به وجود می آید که عموما با استفاده از چسب های مخصوص آب بندی با سطح چسبندگی بالا برای پوشش و آب بندی این فضا استفاده می شود.
ظاهر تمام شده نمای کرتین وال یوچنل در مقایسه با نمای کرتین وال فیس کپ به دلیل عدم وجود کپ, یکنواخت تر و یکدست تر می باشد.

تفاوت نمای کرتین وال فیس کپ و فول فریملس

تنها ضعف نمای کرتین وال یوچنل عدم امکان استفاده در ساختمان های با ارتفاع بیش از 20 متر می باشد.

مزایای نمای کرتین وال یوچنل

  • سطح خار جی یکوانخت و بدون فریم به دلیل عدم وجود هرگونه فریم
  • هزینه تمام شده پایین در مقایسه با سیستم های فریملس و فول فریملس
  • سطح آب بندی و هوا بندی استاندارد 
و....

صفر تا صد اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال یوچنل

در اجرای نمای کرتین وال یوچنل دقت در اجرای تراز لامل های مانند سایر سیستم های نمای کرتین وال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.همچنین عدم استفاده از چسب با کیفیت, عدم دقت در اجرای چسب ها علاوه بر کاهش زیبایی سطح خارجی تمام شده ساختمان می تواند از میزان استاندار آب بندی وهوابندی نما بکاهد.
گروه مهندسان مهرازان نما با برخورداری از اکیپ اجرای متخصص در اجرای نمای کرتین وال یوچنل, تسلط کامل بر دیتیل های نمای کرتین وال یوچنل و همکاری مستقیم و بدون واسطه با بزرگترین و معتبرترین صادرکنندگان صنعت آلومینیوم و داشتن رزومه کاری درخشان آمادگی خود را برای همکاری با کلیه معماران, پیمانکارن و فعالان محترم صنعت ساختمان اعلام میدارد. 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)