09123848864

نطافت نمای ساختمان

نطافت نمای ساختمان
خلاصه

تمامی نماها نیاز به بررسی و نظافت دوره ای دارند.عدم توجه به این مسئله میتواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود دارد.

29 2 98

نگهداری و نظافت نمای ساختمان و راهکارهای آن

نگهداری و نظافت نمای یک ساختمان به منظور حفظ زیبایی و عملکرد آن مهمترین اقدام پس از اتمام اجرای نما می باشد.در این مقاله به بررسی اجمالی نگهداری از نمای ساختمان به خصوص نماهای شیشه ای  خواهیم پرداخت.
برای حفظ زیبایی و درخشندگی نمای شیشه ای, می بایست نما به طور منظم تمیز شود.این امر به چند فاکتور بستگی دارد: متریال هایی مانند شیشه و آلومینیوم نمی بایست در معرض ترکیبات بازی قرار بگیرند.در صورت بروز این اتفاق می بایست قبل از خشک شدن این ترکیبات سزح نما با آب شرب مورد شستشو قرار بگیرد.شستشوی یک نمای شیشه ای می بایستی بسته به موقعیت پروژه و میزان آلاینده های محیط حداقل دو بار در سال مورد نظافت و بازبینی توسط کارشناسات تایید شده قرار بگیرد.
لازم به توضیح است استفاده از محلول های قوی بر روی هر نوع متریالی اعم از شیشه , آلومینیوم, سنگ تاثیر مخرب خواهد گذاشت و از زیبایی آن خواهد کاست.پس بهر است قبل از شستشوی نمای ساختمان دقت کافی در انخاب محلول تمیزکننده مناسب داشته باشید.
همچنین باید در انتخاب پارچه یا اسفنجی که برای خشک کردن شیشه مورد استفاده قرار می گیرد نیز دقت کافی به عمل بر آید.استفاده از پارچه های زبر و خشن به راحتی باعث به وجود آمدن خط و خش در سطح شیشه می گردد.
شست و شوی هر نمایی با هر متریالی بهتر است از بالا به پایین باشد و در زمانی نیز شستشو انجام پذیرد که میزان تابش آفتاب به حداقل خود رسیده باشد یا خبری از نور خورشید نباشد.
عدم رسیدگی به نمای خارجی پروژه و اهمیت ندادن به نظافت آن و عدم بررسی دوره ای آن منجر به کاهش عمر مفید نما می گردد.نما زیبایی خود را از دست می دهد و گاها بروز مشکل در اتصالات نما از چشم دور می ماند و منجر به بروز حادثه می گردد.
اگر در مورد سرویس و نگهداری نمای ساختمان خود اطلاعات کافی ندارید می توانید با تماس با کارشناسان گروه مهندسان مهرازان نما از مشاوره رایگان کارشناسان ما برخوردار شوید.
 
 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)