09123848864

شیشه های مات

شیشه های مات
خلاصه

شیشه های مات یک از پرکاربردترین نوع شیشه ای ساختمانی هستند و به منظور افزایش زیبایی بصری و حریم خصوصی در ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرند.

27 5 98

انواع شیشه های مات و کاربرد آنها در ساختمان

کاربرد شیشه های مات عموما برای حفظ حریم خصوصی و یا بهبود زیبایی بصری مورد استفاده قرار میگیرند اما باید بدانید شیشه های مات به چند دسته مختلف تقسیم می شوند.در این مقاله سعی داریم تا شما را با مزایا معایب و کاربرد شیشه های مات آشنا کنیم.

سند بلاست

سندبلاست یا ماسه پاشی فرآیندی است که طی آن می توان شیشه شفاف سکوریت شده یا هر متریال دیگری را مات کرد.
این روش در مورد شیشه های عموما از طریق پرتاب ذرات ریس شن با کمک فشار هوا بر روی سطح شیشه صورت می پذیرد.با کمک روش سند بلاست میتوان هر طرحی را بر روی شیشه به صورت مات ایجاد کرد.در روش سندبلاست برخورد ذرات  شن با فشار زیا منجر به کاهش ضخامت شیشه و در نتیجه مات شدن سطح مورد نظر می شود. از کاربرد روش سند بلاست می توان به پارتیشن های شیشه ای به منظور مات کردن شیشه به صورت الگویی و یا طراحی لوگو اشاره کرد.
مزایا:
امکان تعبیه انواع طرح و لوگو بر روی شیشه
امکان طراحی به صورت رنگی
معایب:
جرم پذیری نسبتا بالا

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا نسل نسبتا جدید شیشه های مات هستند با این تفاوت که مانند شیشه های سندبلاست شده دیگر خبری از خلل و فرج در شیشه نیست و در نتیجه نظافت شیشه به راحتی صورت می پذیرد.از شیشه ای ساتینا در پارتیشن های شیشه ای  و یا نمای کرتین وال و هندریل شیشه ای و یا کابین دوش های حمام در فضای بین طبقات استفاده می شود.
مزایا:
نظافت بسیار ساده و راحت

 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)