نمای اسپایدر چیست قیمت نمای اسپایدر نمای اسپایدر ارزان نمای اسپایدر فین گلس نمای شیشه ای فریم لس
09123848864

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر
خلاصه

یکپارچه, بدون مرز و مطمئن ...

19 1 98

نمای اسپایدر ( Spider ) را می توان یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین سیستم های نمای مدرن به حساب آورد.

به طور خلاصه نمای اسپایدر ترکیبی منحصر به فرد از شیشه و استیل در سطح خارجی نمای ساختمان می باشد که باعث خلق نمای کاملا یکدست و شفاف خواهد شد و بزرگترین مزیت این سیستم یعنی سطح یکدست خارجی باعث استفاده از روزافزون آن در مراکز تجاری مدرن شده است. ظاهربسیار مدرن نمای اسپایدر به همنشینی بسیار عالی با سایر نماهای مدرن مانند نمای کرتین وال و نمای کامپوزیت منجر می گردد.
به طور کلی نمای اسپایدر با سه سیستم متفاوت قابل اجرا خواهد بود:
  1. سیستم لوله ای (Pipe system)
  2. سیستم فین گلس (Glassfin system)
  3. سیستم کابلی (Cable system)
در یک نمای اسپایدر از یک سازه پشتیبان که با توجه به نوع سیستم می تواند از جنس فولاد, شیشه و یا کابل باشد استفاده می کنیم.سپس با استفاده از یراق آلات مخصوص نمای اسپایدر و اتصال آنها به سازه پشتیبان شیشه های سطح نما را نصب میکنیم.
1.نمای اسپایدر لوله ای
متداول ترین نوع نمای اسپایدر در داخل کشور در حال حاضر نمای اسپایدر لوله ای نامیده می شود.در این سیستم از لوله و یا قوطی عموما از جنس استیل به عنوان سازه پشتیبان نمای اسپایدر استفاده می شود.سپس یراق آلات نمای اسپایدر به وسیله کانکتور به سازه پشتیبان متصل می شوند و شیشه های نما روی این یراق آلات سوار می شوند.
2.نمای اسپایدر فین گلس
همانطور که ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم عمده تفاوت اجرایی بین سیستم های اسپایدر درسازه پشتیبان آنهاست.در نمای اسپایدر فین گلس تیغه های لوله های استیل جای خود را به تیغه های چند لایه شیشه ای می دهند.این تغییر باعث می شود تا به سطحی کاملا فریمس و یک پارچه از شیشه در سطح خارجی نما دست پیدا کنیم.
3.نمای اسپایدر کابلی
نمای اسپایدر سیستم کابلی منحصر به فرد ترین نوع نمای اسپایدر است.در این سیستم کابلهای فولادی از جنس استیل نقش سازه پشتیبان را بازی میکنند.ترکیب منحصر به فرد و هیجان انگیزی که از شیشه های فوق شفاف و کابل های فولادی در نمای اسپایدر کابلی قابل مشاهده است به جرات در هیچ نمای دیگری قابل مشاهده است.
امروزه به لطف استفاده از یراق آلات نوین تر امکان تامین بازشو در سطح نما و یا استفاده از از شیشه های دو جداره نیز به جهت رسیدن به سطح استانداردی از آب بندی و هوابندی نما فراهم گردیده است.
اجرای یک نمای اسپایدر نیاز به تمرکز, مهارت و دقت بسیار بالایی دارد.عدم استفاده از مصالح با کیفیت و نیروی متخصص اغلبا منجر به صدمات جبران ناپذیری خواهد گردید.
برای کسب اطلاعت بیشتر در خصوص انواع نمای های اسپایدر با کارشناسان با تجربه ما در این زمینه تماس بگیرید.
 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)
مطالب برگزیده
مطالب مرتبط