09123848864

پروژه زی نو

پروژه زی نو
خلاصه

پروژه تجاری " زی نو " به معنای " زندگی نو" با کیفیت, ایرانی و الهام بخش

11 6 97

پروژه تجاری زی نو در زمینی به مساحت 300 متر مربع در سه طبقه  و در محله سلسبیل تهران و در مجاورت بازار بزرگ تهران واقع شده است. کاربری این ملک در هر سه طبقه تجاری است به انضمام اینکه امکان استفاده از طبقه سوم با کاربری فودکورت نیز وجود دارد.
در طراحی نمای پروژه زی نو با توجه به بافت بسیار فرسوه و الزام به استفاده از المان های معماری ایرانی از ترکیب آجر قزاقی و سنگ پلاک گندمک به همراه شیشه های سوپر کلیر جامبر سایز استفاده کردیم.همچنین برای پوشش پارکینگ مکانیزه نصب شده در محل پروژه نیز از ورق کامپوزیت آلومینیوم استفاده شده است.استفاده از ورق کامپوزیت در این قسمت به جهت وزن پبسیار پایین آن می باشد.
سنگ پلاک استفاده از شده در پروژه از نوع گندمک  سند بلاست شده به ابعاد 80*40 سانتی متر بود و تماما به روش چهاربند اجرا گردید.

برای جلوگیری از یکنواختی در نمای پروژه, آجرهای قزاقی در بعضی نقاط مانند تاج ساختمان به روش الگویی اجرا گردید.این الگوچینی به خصوص با بازی با نور در طبیعی در طول روز و ایجاد سایه های ریتمیک در نما از بروز یکنواختی جلوگیری میکند.
ویترین های تعبیه شده در نما نیز با استفاده از فریم های ظریف آلومینیومی اجرا گردید.در ساخت ویترین ها از شیشه های بزرگ جامبو سایز استفاده کردیم و وزن هرکدام از آنها به تنهایی بیش از 250 کیلوگرم وزن داشت.
برای حل مشکل جای پارک ساختمان نیز از یک دستگاه پارکینگ مکانیزه استفاده کردیم که ظرفیت 16 دستگاه خودرو را داشت.برای پوشش این پارکینگ مکانیزه در ضلع غربی زمین قرار داشت از ورق آلومینیوم استفاده کردیم.استفاده از نمای کامپوزیت در این قسمت به علت وزن بسیار پایین این ورق ها, نصب سریع و راحت آن و همینطور آب بندی ساده به بعنوان بهترین گزینه دیده احساس میشد.
همچنین به علت کمبود فضا در محل اجرا از سیستم H&L در قسمت استفاده کردیم.

برای مشاهده عکس های پروژه زی نو می توانید از اینجا وارد قسمت گالری پروژه ها شوید.

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)
مطالب برگزیده
مطالب مرتبط