09123848864

تفاوت کرتین وال و ویندووال

تفاوت کرتین وال و ویندووال
خلاصه

نمای کرتین وال خود به تنهایی به چند دسته مختلف تقسیم بندی می شود. یک از انواع پرکاربرد آن نمای ویندووال می باشد. نمای ویندووال که گاها به اشتباه پنجره کرتین وال نیز نامیده می شود دارای مزایای مختلفی می باش.

21 2 99

تفاوت نمای کرتین وال و ویندووال
یکی از جذابیت های زندگی شهری بهره گیری از تکنولوژِی روز و استفاده از آن به منظور بالابردن آسایش زندگی روزمره می باشد.معماران و طراحان بزرگ دنیا امروزه در استفاده بهینه از نور طبیعی خورشید به منظور کاهش هزینه های ناشی از استفاده از انرژی می باشد.یکی از راهکارهای استفاده حداکثری از نورطبیعی استفاده از نماهای شیشه ای می باشد.یکی از پرکاربردترین نوع نماهای شیشه ای در صنعت ساختمان نمای کرتین وال و نمای ویندووال می باشد.در این مقاله سعی داریم به تفاوت نمای کرتین وال و نمای ویندووال بپردازیم.
نمای کرتین وال چیست؟
نمای کرتین وال به نمایی اطلاق میگردد که در آن سطح خارجی ساختمان را با استفاده از پروفیل های آلومینیومی موسوم به لامل شبکه بندی میکنیم و سپس از شیشه های دو یا چندجداره برای پوشش فضای بین لامل های عمودی یا افقی استفاده می کنیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمای کرتین وال می توانید از اینجا مقالات مربوطه به نمای کرتین وال را مطالعه کنید.

مزایای نمای کرتین وال

نمای ویندووال چیست؟
نمای ویندووال نوع دیگری از نمای کرتین وال می باشد با این تفاوت که در نمای کرتین وال نمای مانند یک پوسته بر روی خارجی ترین قسمت ساختمان اجرا می گردد اما در نمای ویندووال لامل ها در فضای بین طبقات اجرا می گردند و دیگر فضای روی تیرها را پوشش نمی دهند.به زبان ساده تر در نمای ویندووال نمای اجرا شده در هرطبقه با طبقه بالایی و زیرین خود مجزا می باشد و در فاصله بین کف تمام شده تا سقف تمام شده هر طبقه اجرا می گردد.از مزایای نمای ویندووال در مقایسه با نمای کرتین وال می توان به کاهش قیمت تمام شده و امنیت بیشتر آن اشاره کرد.کاهش قیمت در نمای ویندووال در مقایسه با نمای کرتین وال ناشی از کاهش ممان اینرسی نمای ساختمان و درنتیجه کاهش ساز لامل های و وزن آلومینیوم نمای ویندووال می باشد.
از دیگر مزایای نمای ویندووال در مقایسه با نمای کرتین وال می توان به کاهش هزینه های دودبند کردن فضای بین طبقات اشاره کرد.یکی از چالش های پیش روی معماران دودبند کردن فضای بین طبقات در فضای داخلی در نمای کرتین وال می باشد.

انواع نمای کرتین وال

ما در گروه مهندسان مهرازان نما به واسطه سالها تجربه اجرایی در زمینه انواع سیستم های نمای شیشه ای همواره به بهبود کیفیت خدمات خود به کارفرمایان و فعالان صنعت ساختمان می اندیشیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمای ویندووال با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)